1. Kochani Nasi! W naszej wspólnocie klasztornej i parafialnej witamy brata Symplicjusza Duhę, który decyzją zarządu naszej Prowincji rozpoczął posługę w naszej wspólnocie. Bardzo cieszymy się Twoją obecnością z nami i życzymy Ci wszystkiego tego, co najlepsze i najpiękniejsze. Budujmy razem żywy Kościół!
2. Za nami sześć niezwykłych dni naszego Odpustu Parafialnego, które pokazały, że nasza parafia to nie tylko miejsce modlitwy, ale żywa wspólnota serc, wiary i relacji. Od 16 do 21 czerwca ogród na Willowej tętnił życiem, śmiechem, modlitwą i dźwiękiem muzyki – a wszystko to „pod skrzydłami Brata Alberta”! Dziękujemy Dobremu Bogu za ten czas! Dziękujemy całej EKIPIE BRATA ALBERTA – bez Was nie byłoby tego, co było – jesteście niesamowici! Dziękujemy każdemu, kto był z nami, modlił się, pracował i świętował! Dziękujemy wszystkim Wam, że byliście z nami przez te dni! Dziękujemy wszystkim zaproszonym Gościom. Dziękujemy sponsorom, darczyńcom, ludziom dobrej woli – za podzielenie się tym, co macie! Partnerami wydarzenia „Pod skrzydłami Brata Alberta” byli: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Miasto Lublin oraz Muzeum Dom Rodzinny Świętego Jana Pawła II.
3. Zwolniło się kilka miejsc na pielgrzymkę do Wilna, Gietrzwałdu, Trok, Suchowoli i Wigier. Odbędzie się ona w dniach 2-6 września 2026 roku, a jej koszt to 2150 zł + 70 euro. Kontakt i wszelkie informacje u ojca Bartymeusza, a zapisy na nią w zakrystii lub przez naszą aplikację Bernardyni Lublin.
4. W tym tygodniu będziemy przeżywać następujące wspomnienia liturgiczne i wydarzenia:
- w poniedziałek – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła,
- w czwartek – pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na Eucharystię w intencji powołań i adorację Najświętszego Sakramentu,
- w piątek, święto świętego Tomasza Apostoła. To także pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź na Mszy Świętej o godz. 7.00 i po południu od godz. 17.30. Chorych odwiedzimy od godz. 9.00. Do skorzystania z sakramentu spowiedzi i udziału w Eucharystii o godz. 18.00 zapraszamy szczególnie dzieci, które w tym roku przystąpiły po raz pierwszy do komunii świętej. Będzie to dla Was, kochane dzieci okazja do spowiedzi, a także przyjęcia komunii świętej i kontynuacji lub rozpoczęcia odprawiania 9-ciu pierwszych piątków miesiąca,
- w sobotę, pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy wieczorem na Eucharystię, a po Niej na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.
5. Kochani Nasi, miejcie dobry i piękny tydzień! Wszystkim dzieciom, młodzieży i pracownikom oświaty życzymy cudnych wakacji! Niech Wam Bóg błogosławi, a święty Brat Albert niech się Wami opiekuje.



