Skip to main content

Dzieła realizowane przy klasztorze

Studio i Wydawnictwo Muzyczne

Fanfara

Studio nagrań i wydawnictwo "fanfara" zostało założone w 2003 r. z inicjatywy o. Juliana Śmierciaka

Nazwa "fanfara" wywodzi się od pierwszych nagrań realizowanych w studiu tj. serii uroczystych fanfar na odsłonięcie cudownych obrazów Matki Bożej (np. Leżajsk, Kalwaria, Piotrków Trybunalski, Skępe, Rzeszów, Opatów, Radecznica itd.). Studio chce być także samo w sobie niejako "fanfarą" na cześć Boga i Matki Najświętszej, co zarazem wyznacza cel i zakres działalności studia.

Studio realizuje nagrania zarówno w "terenie" (sale koncertowe, kościoły) jak i w specjalnych pomieszczeniach studyjnych, profesjonalnie zaprojektowanych. Specjalizacją studia jest muzyka religijna i klasyczna (organowa, fortepianowa, symfoniczna, kameralna), ale także często nagrywana jest muzyka ludowa, filmowa czy audiobooki, a niejednokrotnie nagrania video koncertów i teledysków. Studio jest wydawnictwem fonograficznym, realizującym pełną produkcję płyt CD i DVD. Prowadzi także internetowy sklep z płytami CD (z którego warto skorzystać, gdyż każdy dochód jest dobrze spożytkowany).

Boża Apteka
Cukierenka i Wypożyczalnia

Boża Apteka

Boża Apteka i Cukierenka oraz Wypożyczalnia Książek Religijnych

Tuż przy wyjściu z kościoła Legion Maryi wraz z opiekunem o. Julianem uruchomili specjalne pomieszczenie, które nazwano "Bożą Apteką". Będzie się w niej znajdować wszystko to, co leczy ludzkiego ducha, a więc modlitewniki, różańce, prasa katolicka i książki (do kupienia lub wypożyczenia), a także płyty z muzyką religijną nagrane w zakonnym "Studio Fanfara". Dodatkowo szereg stolików i pięknie wystrojone pomieszczenie umożliwia spożycie smacznych ciast domowego wypieku i wypicie kawy w towarzystwie swoich przyjaciół. Każdy może włączyć się do "kiermaszu parafialnych ciast", czy to przynosząc swoje ciasto lub je nabywając (wszelki bowiem dochód jest przeznaczony na kolejne prace przy budowie kościoła).

W tym roku powstaną przy naszym klasztorze trzy nowe inicjatywy:

  • Forum Talentów,
  • Forum Osobowości,
  • Forum Filozofii i Teologii.

Szczegóły już wkrótce.

Śledźcie nasz profil na Facebooku.