Lublin - klasztor i parafia OO. Bernardynów


Go to content


       Do poprzedniego punktu programu


Do strony głównej programu


Do następnego punktu programu

 • godz. 12.00 - Rozpoczęcie Festynu i Występ Chóru parafialnego "Albertus"

      Podczas tego festynu rozpoczęcie miało nieco inny charakter. Zamiast słownej zapowiedzi proboszcz o. Julian rozpoczął festyn wraz z Chórem Albertus specjalną piosenką "Niech zacznie się festynu dzień z Panem Bogiem". Była to jednocześnie prośba do Boga, aby pobłogosławił festynowi, aby był to czas radości i dobra wśród ludzi. To błogosławieństwo było tym bardziej potrzebne, gdyż w godzinach dopołudniowych przed festynem spadł ulewny deszcz, zalewając cały plac. Również początek festynu był w lekkim deszczu. Błogosławieństwo Boże przyszło niemal na zawołanie, gdyż pogoda była coraz piękniejsza. Oto piosenka na rozpoczęcie: Bicie zegara i bębna ogłaszają początek festynu.

  Kontynuacją jest Druga piosenka zaśpiewana przez Chór Albertus pt. "Nowe Alleluja", kompozycji Michaela Smitha, której słowa na j.polski przetłumaczył o. Julian, specjalnie na ten festyn.

  Trzecią specjalną piosenką na festyn był utwór "Ballada festynowa", oparta na melodii Maryli Rodowicz. Słowa dopasowane do tegorocznego festynu ułożył proboszcz - o. Julian.

  Chór zaśpiewał także ubiegłoroczna przyśpiewkę festynową "Ko, ko, ko ko, Festyn spoko" która towarzyszyła festynowiczom przez cały dzień, powtarzana co jakiś czas.
  (Brak nagrania video, można posłuchać audio)

  FOTOGRAFIE:
      
  Ponieważ przed występem chóru spadł ulewny deszcz trzeba było rozpocząć od "odwadniania" sceny, w co zaangażowali sie nawet chórzyści. Potem jednak śpiew chóru rozegnał chmury i stawało się coraz piękniej. Na początku bębny ogłosiły rozpoczęcie festynu i chór wykonał 4 utwory (zaprezentowane wyżej na video, a u dołu na zdjęciach):


 •  


  Back to contentt | Back to main menu