Lublin - klasztor i parafia OO. Bernardynów


Go to content


      

link do Radia Maryja

link do telewizji TRWAM


Pantomima "Bóg jest Miłością"

W niedzielę 24 czerwca 2012 r. Grupa Teatralna z naszej parafii przedstawiła w ramach kazania piękną pantomimę zatytułowaną "Bóg jest Miłością".

W pantomimie udział wzieli:
O. Sebastian Feret, Asmik Avetisyan-Lawenda, Agnieszka Witek, Joanna Piskorek, Agata Jakubaszek, Anna Wierzchoń.

Poniżej nagranie VIDEO z przedstawienia

Loading the player...

Wymowa tej sztuki jest następująca (choć dla każdego może być indywidualnym przesłaniem i przeżyciem).
    Bóg ukochał każdego człowieka, także Ciebie. Chce Ci podarować szczęście i porowadzić Cię przez życie bezpieczną drogą. Uczy cię więc każdego kroku, każdego ruchu. Daje ci wszystko, co potrzebujesz. Stworzył dla Ciebie piękny świat, owoce, zioła, kwiaty, zwierzęta. Chce ci to wszystko podarować byś był szczęśliwy. I rzeczywiście, każdy kto przebywa blisko Chrystusa jest szczęśliwy, tańczy i uśmiecha się, bo jego życie ma sens.  Niestety w życiu człowieka pojawiają się przeszkody, które oddalają i odrywają od Chrystusa. Człowiek zbałamucony zapomina o miłości Chrystusa, a biegnie za czymś innym, wybiera coś innego. Wybiera nieodpowiednich przyjaciół, ulega pokusie alkoholu, biegnie za pieniędzmi, biegnie za modą, aż w końcu schodzi na drogę przestępstwa i traci sens takiego życia. Chce sobie odebrać życie.  Przypomina sobie jednak, jak pięknie było żyć razem z Chrystusem. Przypomina sobie Jego miłość i chce powrócić do tej Miłości. Niestety nie jest tak łatwo oderwać się od zła. Zaczyna się więc walka - Chrystus chce na powrót przyciągnąć do siebie, ale zło ciągnie w druga stronę.  Gdy człowiek zacznie się modlić Chrystus "wkracza do akcji" i broni człowieka całym swoim ciałem, broni i gotowy jest oddać dla człowieka życie - tak jak na krzyżu. Ostatecznie Chrystus zawsze zwycięży zło. Potem znowu przytuli człowieka jak dawniej, przebaczy wszystko i na nowo cieszy sie jego miłością.
    Czy i Ty czasem nie odszedłeś w różny sposób od Chrystusa? Czy nie dręczy cię smutek? Nie martw się. Możesz powrócić. Chrystus czeka i zawsze kocha. Bo "Bóg jest Miłością"

   

Back to contentt | Back to main menu