Lublin - klasztor i parafia OO. Bernardynów


Go to content

link do Radia Maryja

link do Radia Maryja

link do telewizji TRWAM


Madonna Skalna z Kalabrii w Lublinie

     Maryja objawiała się w różnych miejscach naszego globu, aby pokazać, że pamięta o ludziach na całym świecie. Nie zapomniała także o zlokalizowanej na końcu „włoskiego buta” Kalabrii. Tam pośród zabytków, małych cudów kultury, w miejscowości Placanica 11 V 1968 r. Matka Boża przekazała swoją wolę 18-letniemu chłopakowi, Cosimo, który dzisiaj, jako Brat Cosimo (w 3 Zakonie św. Franciszka) całe swoje życie oddał służąc temu wezwaniu Matki Bożej. (O objawieniach w kalabrii poczytaj na innej stronie)

   Hymn do Matki Bożej Skalnej (fragment)

    Sanktuarium "Madonny Dello Scoglio" (Madonny Skalnej, w Skale) w Kalabrii we Włoszech odwiedzają rzesze pielgrzymów z całego świata. Niektórzy z nich doświadczają uzdrowień fizycznych i duchowych, o czym świadczy księga cudów, a w niej 18 tys. wpisów popartych kartami klinicznymi. Objawienia te, podobnie jak w Medjugorje i inne, czekają na oficjalne zatwierdzenie przez Kościół.

 

Przekazanie figury Matki Bożej do Lublina

    Zrządzeniem Opatrzności, w dniu Uroczystości wejścia do naszego nowego kościoła 18 XII 2011 r., ks. Krzysztof Białowąs (pracujący we Włoszech) nieoczekiwanie spotkał się w Kalabrii z Bratem Cosimo, który przekazał figurę Madonny Skalnej „Dello Scoglio” jako dar dla naszego nowego kościoła. (Na zdjęciu po prawej Brat Cosimo i ks. Krzysztof), (Na zdjęciu po lewej Uroczystość błogosławieństwa nowego kościoła i przekazanie figurki).  W ten sposób Lublin stał się trzecim miejscem w Polsce, gdzie oficjalnie przekazano figurę Matki Bożej Dello Scoglio.

Figurka Madonny została umieszczona w bocznej kaplicy, do tzw. kultu prywatnego.
Po roku czasu, podczas zorganizowanego Jerycha Różańcowego na początku Adwentu 2012 r., w ostatnim dniu modlitw, a w dzień po Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP, ks. Krzysztof przyjechał ponownie do Lublina, by opowiedzieć bliżej o objawieniach Matki Bożej w Kalabrii.
   Odtąd specjalna grupa modlitewna spotyka się na Różańcu w każdą 1 środę miesiąca.
Z okazji tych wydarzeń został wydrukowany specjalny folder informacyjny.

    Same objawienia Matki Bożej czekaja oczywiście - jak wiele innych - na oficjalne zatwierdzenie Stolicy Apostolskiej, i najczęściej trwa to wiele lat. Nie same objawienia są jednak najważniejsze, w tych czy innych miejscach świata, tylko nasza modlitwa i wdzieczność tej samej Matce Najświętszej, która dana nam pod Krzyżem za Matkę, troszczy się o nas we wszystkich zakątkach ziemi. My w Polsce dziękujemy Jej za umiłowanie sobie takich miejsc jak Częstochowa, Kalwaria, Leżajsk itd. Jeździmy do wielu sanktuariów Europy i świata. I podziwiamy, jak wielkie łaski spływaja za wstawiennictwem Matki Bożej. Niech również wydarzenia, które dzieją się w Kalabrii, pobudzą nas do większej miłości Matki Bożej. Dziękujmy i prośmy, a otrzymamy !!!  Trzeba wiary, bo inaczej Chrystus jak w rodzinnym Nazarecie, nie mógłby uczynić żadnego cudu, nie spotkawszy wiary. W przeżywanym Roku Wiary bądźmy otwarcu na działanie łaski Bożej.

MODLITWA DO MATKI BOŻEJ       

      O Niepokalana Dziewico, Matko Bożej Miłości, Współodkupicielko i Nadziejo rodzaju ludzkiego, z matczyną dobrocią wsłuchaj się w głos naszych modlitw.
      Ty jesteś naszym bezpiecznym schronieniem, naszym sztandarem, naszą pociechą, naszym pokojem, naszą miłością. Ty jesteś promieniejącą Jutrzenką, która wstaje, aby oświetlić naszą mozolną wędrówkę. Chroń nas zawsze od wszelkiego zła i trzymaj mocno przy Swoim pięknym sercu.
      W Tobie pokładamy wszelka nadzieję. Tobie ofiarujemy zmartwienia, cierpienia duchowe i fizyczne, obawy, niepokoje i pokusy, które ogarniają nas w życiu. Uczyń z tego wszystkiego skarb dla naszych dusz, abyśmy stali się godnymi otrzymania miejsca pośród Świętych w pełnym chwały niebieskim Jeruzalem

   

Back to contentt | Back to main menu