Przejdź do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA - 21.10.2018

 1. W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Jana Pawła II, wielkiego papieża i Polaka, któremu tak wiele zawdzięczamy w naszej Ojczyźnie. Pragnę przypomnieć, że nabożeństwo ku czci tego Wielkiego Świętego jest sprawowane w naszej świątyni w każdą sobotę.
 2. Jutro również w naszej wspólnocie zakonnej imieniny obchodzą o. Radomił i o. Cyprian. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji Solenizantów na Mszę św. o godz. 18.00.
 3. W następną niedzielę o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Jeśli to możliwe, to zachęcamy również do uczestnictwa w spotkaniach formacyjnych Rodziców.
 4. Wspólnota duchowości małżeńskiej Equipes Notre-Dame zaprasza  w przyszłą niedzielę na godz. 17.30 na wspólną małżeńską modlitwę różańcową, a po niej na Mszę św. z konferencją małżeńską nt. "Wolność w małżeństwie". Eucharystia sprawowana będzie w intencji wszystkich małżeństw naszej Parafii i małżeństw nawiedzających tę świątynię.
 5. Można już składać do skrzynki  kartki z wypisanymi zmarłymi, za których będziemy modlić się przez cały miesiąc listopad przed Mszą św. ofiarując w ich intencji koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 6. Krajowe Duszpasterstwo  i katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich zaprasza do uczestnictwa w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Kolejarzy na Jasną Górę w dniach 17 – 18 listopada. Cena biletu to kwota w wysokości 35 zł. Wyjazd z Lublina o godz. 7.28 z dworca Głównego PKP Lublin. Więcej informacji na plakacie.
 7. Trwa konkurs pt. „Piękna cała nasza Polska cała”. Prace plastyczne i fotograficzne składamy do 10 listopada tegoż roku. Więcej informacji umieszczonych jest na tablicy ogłoszeń.
 8. Na tablicy ogłoszeń jest umieszczony projekt schodów, który zostanie rozpoczęty wczesną wiosną. Koszt wykonania tego przedsięwzięcia to około 130 tyś. złotych.
NIEDZIELA - 14.10.2018

  1. 14 października to dzień w którym dziękujemy nauczycielom, wychowawcom, pedagogom i katechetom za wychowanie i przekazywaną wiedzę. Pamiętajmy w naszych modlitwach w dniu dzisiejszym w sposób szczególny o tych osobach.
  2. Dzisiaj z racji trwania Dnia Papieskiego trwa zbiórka do puszki na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Ofiary te zostaną przekazane dla uzdolnionej młodzieży jako stypendia naukowe.
   Również w dniu dzisiejszym odbędzie się spotkanie:
   • Rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św. o godz.12.15 w klasztorze
   • młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele. W spotkaniu formacyjnym zachęcam, aby również uczestniczyli Rodzice.Od jutra czyli od 15 października można będzie składać do skrzynki  kartki z wypisanymi zmarłymi, za których będziemy modlić się przez cały miesiąc listopad przed Mszą św. ofiarując w ich intencji koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  3. Od jutra czyli od 15 października można będzie składać do skrzynki kartki z wypisanymi zmarłymi, za których będziemy modlić się przez cały miesiąc listopad przed Mszą św. ofiarując w ich intencji koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  4. Nasza Ojczyzna obchodzi w tym roku 100 – lecie odzyskania niepodległości. W związku z tym w najbliższy czwartek tj. 18 października zapraszamy do sali konferencyjnej w klasztorze na spotkanie z p. dr hab. Mieczysławem Rybą – profesorem nadzwyczajnym KUL, który o godz. 19.00 przeprowadzi wykład pt.: „Odrodzenie Polski w 1918 roku. Niepodległość wczoraj i dziś.”  Również zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w konkursie pt. Piękna nasza Polska cała. Na pracę składa się rysunek formatu A4 lub 3 zdjęcia pocztówkowe ukazujące piękno naszego kraju. Składamy w zaklejonej kopercie z podaniem imienia i nazwiska oraz wieku uczestnika w zakrystii do końca października. Do wygrania albumy i karnety na siłownię.
  5. Duszpasterstwo Służby Zdrowia Archidiecezji Lubelskiej zaprasza wszystkich pracowników lubelskiej służby zdrowia na uroczystości patronalne ku czci św. Łukasza. Mszy św. sprawowanej 18 października br. W Archikatedrze Lubelskiej o godz.19.00 będzie przewodniczył Arcybiskup Stanisław Budzik metropolita Lubelski. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  6. Trwa miesiąc październik – czas modlitwy Różańcowej. W naszej świątyni Różaniec odmawiamy codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.
  7. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do domu Ojca Krystyna Adamiec ul. Altanowej oraz Wiktora Tchórzewska z ul Relaksowej, której Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w najbliższy poniedziałek w kościele św. Andrzeja Boboli o godz. 10.00
     
   

  Wróć do spisu treści