Przejdź do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 10.03.2019 r.

 1. Trwa okres Wielkiego Postu, czas nawrócenia i przemiany serca. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych w naszej parafii. Codziennie jest odprawiana Droga Krzyżowa o godz. 17. 30, zaś w piątek  dodatkowo o godz. 19.30. Natomiast w czwartek zamiast nabożeństwa Drogi krzyżowej są śpiewane godzinki o Męce Pańskiej.
  W każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 7.00 śpiewamy Godzinki o Męce Pańskiej, po Mszy św. o godz. 9.00 koronkę do Bożego Miłosierdzia, po sumie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 2. Jutro tj. w poniedziałek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej na nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła  z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie duszy i ciała.
 3. W najbliższy piątek  Droga krzyżowa w naszej parafii zostanie poprowadzona przez Klub Inteligencji Katolickiej w Lublinie  i Związek Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej, Oddział w Tomaszowie Lubelskim podczas której modlić się będziemy  w intencji Żołnierzy Wyklętych.
 4. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w następną niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00. W spotkaniu  mogą  uczestniczyć  również Rodzice.
 5. Komunia św. w 2020 roku odbędzie się 10 maja o godz. 11.00. Zapisy trwają w zakrystii do końca miesiąca kwietnia. Dzieci z poza naszej parafii mogą się zapisać po wcześniejszym przyniesieniu zgody Księdza Proboszcza do kancelarii parafialnej.
 6. Przez cały okres Wielkiego Postu można składać dobrowolne ofiary do skrzynki, które zostaną przeznaczone na zakup żywności dla biednych naszej parafii.
8. NIEDZIELA ZWYKŁA - 03.03.2019 r.

 1. W dniu dzisiejszym Franciszkańska Oaza Dzieci Bożych i Młodzież Franciszkańska  wraz z opiekunami i Rodzicami przygotowała na zakończenie karnawału kiermasz ciast, który odbywa się w naszym kiosku parafialnym. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wakacyjne oazy rekolekcyjne.
 2. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 19.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 3. W najbliższą środę, która jest środą popielcową rozpoczynamy czas Wielkiego Postu i obowiązuje post jakościowy i ilościowy czyli spożywamy jeden posiłek do syta. Msze św. w tym dniu będą odprawiane o godz. 7.00, 11.00, 18.00, 20.00.
 4. W naszym kościele w okresie Wielkiego Postu codziennie jest odprawiana Droga Krzyżowa o godz. 17.30. W czwartek są śpiewane Godzinki o Męce Pańskiej, a w piątek dodatkowa Droga Krzyżowa dla młodzieży i pracujących o 19.30.
  W niedzielę natomiast po Mszy św. o godz. 7.00 – śpiewamy godzinki o Męce Pańskiej, po Mszy św. o godz. 9.00 – koronka do Bożego Miłosierdzia, po sumie zaś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca i modlimy się o dar powołań zakonnych i kapłańskich. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej wystawienie Najśw. Sakramentu, adoracja i indywidualne błogosławieństwo.
 6. Już po raz szósty w Lublinie od Środy Popielcowej aż do Niedzieli Palmowej, w kolejne dni Wielkiego Postu, trwać będzie pielgrzymka wielkopostna do kościołów stacyjnych Lublina organizowana według tradycji rzymskiej zapoczątkowanej w VI wieku. Lista kościołów stacyjnych jest umieszczona na tablicy ogłoszeń oraz na pierwszej stronie internetowej naszej parafii.
 7. W dniach 9–16 marca jest organizowana akcja Pomóż Jackowi i Innym. Zostań potencjalnym Dawcą szpiku. Więcej informacji znajduje się na plakacie umieszczonym na tablicy ogłoszeń.
 8. Szkoła podstawowa nr 18 zaprasza dnia 7 marca w godz. 16.00–18.30 na Dni Otwarte. Więcej informacji na plakacie umieszczonym na tablicy ogłoszeń.
Wróć do spisu treści