Przejdź do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA - 11.11.2018

 1. W naszej parafii w dniu dzisiejszym trwa kiermasz ciast organizowany przez Franciszkańską Oazę Dzieci Bożych. Dochód z kiermaszu jest przeznaczony na pielgrzymkę śladami św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży.
 2. W dniu dzisiejszym o godz. 19.00 kolejne spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 3. W poniedziałek czyli  jutro 12 listopada zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i na nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie duszy i ciała.
 4. Organizatorzy akcji Zadbaj o zdrowie zapraszają w dniu 13 listopada we wtorek o godz. 11.00 na bezpłatne spotkanie dotyczące skutecznego leczenia stawów, kręgosłupa, nadciśnienia, cukrzycy i innych chorób. Każdy z obecnych będzie mógł skorzystać z refundowanych zabiegów i porad. Zaproszenie znajduje się przy wejściu do kościoła lub w kiosku Boża Apteka.
 5. W sobotę 17 listopada obchodzimy święto św. Elżbiety Węgierskiej, patronki Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Taka wspólnota istnieje przy naszej parafii i jej opiekunem jest o. Emanuel.
 6. W następną niedzielę tj. 18 listopada zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.00, podczas której zostanie odsłonięta i poświęcona tablica upamiętniająca 100 – lecie odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę Polskę.  Śpiew w czasie Mszy św. będzie animował chór Albertus działający przy naszej parafii.
 7. Zbliża się czas Adwentu i związane z tym roznoszenie opłatków. Jak co roku, tak również i w tym roku zwracamy się do ludzi dobrej woli o pomoc w tym dziele. Zapisywać się można w zakrystii.
 8. Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II zaprasza na II Ogólnopolskie Forum Teatrów Chrześcijańskich, które odbędzie się w dniach 16 – 17 listopada. Więcej informacji jest umieszczonych na tablicy ogłoszeń.
 9. Już dzisiaj pragniemy zaprosić chętnych na zabawę andrzejkową, która będzie zorganizowana w naszej parafii dnia 1 grudnia w godzinach od 16 do 21.00. Koszt uczestnictwa zero złotych. Zapisy w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.
 10. Rok temu w naszym kościele w ramach społecznej akcji zbierane były podpisy pod pismem do p. Prezydenta naszego miasta w sprawie budowy ulicy Kaskadowej. Starania naszych parafian powiodły się i została już podpisana umowa na budowę tej drogi. Wykonawca ma czas na wykonanie ulicy do końca sierpnia przyszłego roku. W imieniu inicjatorów akcji jak też mieszkańców ulicy Kaskadowej dziękujemy wszystkim, którzy swoim podpisem wsparli tę inicjatywę.

NIEDZIELA - 04.11.2018

 1. Jutro zapraszamy na Mszę o 7.00, która jest ofiarowana za zmarłych polecanych w wypominkach w naszej parafii. Przypominamy, że w naszej świątyni modlimy się codziennie o godz.17.30 za zmarłych polecanych w wypominkach, jak również w każdy poniedziałek miesiąca listopada o godz. 7.00. Jeśli ktoś pragnie, to można składać kartki z wypisanymi imionami zmarłych w zakrystii
 2. W najbliższy wtorek tj. 13 listopada o godz. 19.00 w klasztorze odbędzie się spotkanie Rady Duszpasterskiej.
 3. Nasza Ojczyzna obchodzi jubileusz  100–lecia odzyskania niepodległości i w związku z tym wspólnota  Żywego Różańca wraz z opiekunem o. Alfredem zapraszają na modlitewne dziękczynienie Bogu za ten wspaniały dar. Czuwanie odbędzie się w najbliższą sobotę 10.11.2018 r. i rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00 sprawowaną w intencji Ojczyzny. Następnie będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja do 21.00 i Apelem Jasnogórskim  zakończymy nasze modlitewne dziękczynienie. Zachęcamy również, aby nasze mieszkania zostały przyozdobione flagami.
 4. Trwa konkurs pt. Piękna nasza Polska cała. Do wygrania albumy o naszej Ojczyźnie, jak również karnety na siłownię. Więcej informacji na plakatach.
 5. Dziękujemy bardzo serdecznie za ofiarowane chryzantemy do kościoła z Kwiaciarni przy ul. Willowej.
 6. Został znaleziony zegarek i jest do odebrania w zakrystii.
 7. W następną niedzielę Franciszkańska Oaza Dzieci Bożych organizuje kiermasz ciast, a dochód przeznaczony zostanie na pielgrzymkę śladami św. Stanisława Kostki.

Wróć do spisu treści